http://images.neobux.com/imagens/banner1.gif سرنوشت مرگبار برای دو بیمار امریکایی پس از پیوند اعضا - آزیتا خوشگله
X
تبلیغات
زولا
دو بیمار آمریکایی که نیازمند عضو پیوندی بودند، پس از دریافت اعضای جدید از یک بیمار سرطانی در این کشور به سرطان مبتلا شده و در گذشتند. و بیمار آمریکایی که نیازمند عضو پیوندی بودند، پس از دریافت اعضای جدید از یک بیمار سرطانی در این کشور به سرطان مبتلا شده و در گذشتند.

به گزارش گروه حوادث ایسنا، آلکس کوهن، اهدا کننده 15 ساله نیویورکی، سال گذشته در اثر ابتلا به بیماری مننژیت دچار مرگ مغزی شد و مرد.

بر اساس این گزارش پدر و مادر پسر نوجوان تصمیم گرفتند با اهدای اعضای بدن فرزندشان به بیماران نیازمند عضو پیوندی، عمر دوباره ببخشند؛ اما آنها که از بیماری پسرشان بی‌اطلاع بودند با این اقدام مرگ را به بیماران نگون بخت اهدا کردند.

پزشکان پس از مرگ آلکس اعضای بدن وی را به چهار بیمار پیوند زدند. اما مدتی بعد از پیوند نتایج آزمایشات پزشکی قانونی نشان داد که پسر نیویورکی به سرطان مبتلا بوده است.

به این ترتیب دو نفر از بیماران گیرنده اعضای این پسر در اثر ابتلا به سرطان جان باختند و دو تن دیگر نیز هم‌اکنون به همین دلیل تحت شیمی درمانی قرار دارند.

به گزارش ایسنا، پدر و مادر آلکس به خاطر تشخیص اشتباه پزشکان بیمارستان نیویورک که منجر به مرگ دو بیمار و ابتلای دو تن دیگر به سرطان شدند، اظهار تاسف کردند.

به گفته مقامات چنانچه سهل انگاری پزشکان در این زمینه به اثبات برسد، از کار برکنار و محاکمه خواهند شد.