http://images.neobux.com/imagens/banner1.gif رژیم گرفتن در فصل زمستان، خطر ابتلا به آنفلوآنزا را تشدید می‌کند - آزیتا خوشگله
X
تبلیغات
زولا
رژیم گرفتن در فصل زمستان، خطر ابتلا به آنفلوآنزا را تشدید می‌کند
متخصصان هشدار دادند: رژیم گرفتن در فصل زمستان می‌تواند به توانایی بدن برای مقابله با ویروس آنفلوآنزا آسیب وارد کند.

این محققان توصیه می‌کنند؛ اگر تصمیم دارید رژیم بگیرید الان فصل خوبی برای این کار نیست چون رژیم گرفتن در این زمان بدنتان را مستعد ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا می‌کند.

پژوهشگران در آمریکا دریافته‌اند: موشهای آزمایشگاهی که از نظر مصرف کالری متولد می‌شوند در مقایسه با موشهایی که رژیم غذایی عادی دارند و از مصرف هیچ نوع ماده غذایی منع نمی شوند، بسیار دشوارتر از عفونت‌های ویروسی مقابله می‌کنند.

این یافته که در مجله «تغذیه» منتشر شده است، یادآور می‌شود؛ برخلاف باورهای قدیمی، فردی که تب می‌کند باید خوب غذا بخورد.

تحقیقات نشان می‌دهد که نرخ سرماخوردگی در انگلیس و ویلز طی ۹ سال اخیر رو به افزایش گذاشته است.

گروهی از پژوهشگران دانشگاه ایالتی میشیگان در مطالعات اخیر خود دریافته‌اند؛ وجود مواد غذایی کافی در بدن برای مقابله با ویروسها امری ضروری است. سلولهای دستگاه ایمنی بدن برای نابود سازی ویروس‌ها نیاز به غذا دارند.

این تحقیقات نشان می‌دهد: موشهایی که کالری کمتری مصرف می‌کنند و در عوض از ویتامین‌ها و مواد معدنی بیشتری استفاده می‌نمایند بازهم بدنشان قدرت کافی برای مقابله با ویروسها و از بین بردن عفونت را ندارد.

این محققان تاکید کردند: درعین حال وقتی موشها در رژیم غذایی قرار می‌گیرند احتمال مرگ آنها در اثر آلوده شدن به ویروس بسیار بیشتر می‌شود و یا زمان بیشتری طول می‌کشد که بیماری آنها بهبود پیدا کند.

هم چنین کمبود مواد غذایی در هنگام سرماخوردگی در بدن باعث می‌شود که علائم بیماری شدت پیدا کند.